İçeriğe geç Altbilgiye atla

Güneş enerjisi paneli; hava kirliliğini azaltmakta önemli rol oynamaktadır. Hava kirliliğini azaltmak amacıyla ülkeler, şirketler, insanlar temiz enerji kaynaklarına yönelmeye başlamıştır. Bu yönelimin başında güneş enerji sistemleri gelmektedir. Güneş enerji sistemleri; emniyetli, çevreci ve ekonomik faydaları sayesinde avantajlı bir konuma sahiptir. Yazımızda güneş enerji sistemlerinin dünyada kullanım oranlarından, hava kirliliğine sebep olan ülkelerden ve güneş enerji sistemlerinin gelişmişliğin göstergesi olduğundan bahsedeceğiz.

Güneş Enerjisi Paneli İle Geleceğimize Işık Olalım

Güneş Enerjisi Paneli Sayesinde Hava Kirliliğine Son Verebiliriz

Dünyada yaşayan tüm canlıların kaliteli bir hava soluması en temel ve en doğal hakkıdır. Ancak hem dünyamızda hem de ülkemizde hava kirliliği sebebiyle pek çok canlı sağlığını kaybetmektedir. Ormanların sayısının azalması ile havayı temizleyecek en önemli oksijen kaynaklarımızda azalmaktadır. Böylece karbon ayak izimiz artarken bu durumu telafi edecek yeşil alanlarımız azalmaktadır. Yeşil alanlarımızı korumak, karbon ayak izimizi azaltmak amacıyla temiz enerji kaynaklarına yönelmek en kritik çözüm olacaktır. Peki bu çözümü nasıl uygularız?

Hava kirliliği, atmosferimizi kirletecek CO2(karbondioksit), CO3(karbonmonoksit), egzoz gazları gibi zararlı gazların oranının artmasıyla oluşur. Böylece hem canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileniyor hem de küresel ısınmayı tetikliyor. Bu durumun ne kadar sakıncalı olduğunu anladığımızda artık çok geç olabilir. Hem her yerde bulunduğundan hem ekonomik hem de çevreci olduğundan dolayı güneş enerjisi paneli her alanda kullanılmalıdır.

Dünya’da Ve Türkiye’de Hava Kirlilik Oranları

Chicago Üniversitesi Enerji Politikası Enstitüsü’nün (EPIC) raporuna göre hava kirliliğinin yoğunlaştığı bölgelerde insan ömrü iki yıldan fazla azaldığı tespit edilmiştir. Bu oran oldukça yüksek olduğu için dünya genelinde havası en kirli ülkeleri sizin için araştırdık. Aynı zamanda ülkemizin hava kalitesini de sizinle paylaşacağız.

Güneş Enerjisi Paneli İle Geleceğimize Işık Olalım
Güneş Enerjisi Paneli İle Geleceğimize Işık Olalım

Anlaşılacağı üzere grafikteki ülkelerin ve şehirlerimizin havayı kirletme oranı oldukça yüksektir. Bu oranı düşürebilmek insanlığın elindedir. Fabrikalar, kara, hava ve deniz taşıtları, enerji üretiminde fosil yakıt kullanan tesisler atmosferimizi tahrip etmektedir. Bu tahribatı durdurmanın ilk adımı güneş enerjisi paneli kullanmak olmalıdır. Bu sayede fosil yakıtlar kullanarak enerji üretimine son verilecektir. Karbon salınımı azalarak insanların sağlığı da tehlikeye girmeyecektir. Kanser vakaları azalacak, çocuklarda ve yaşlılarda astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında azalma yaşanacaktır.

Güneş enerjisi paneli, havayı kirletecek herhangi bir bileşeni havaya salmaz. Sadece güneşten gelen ışınları güneş panelleri aracılığı ile elektriğe dönüştürürler. Hiçbir canlıya zarar vermediği gibi binlerce ağacın kesilmesinin, ormanların tahrip edilmesinin de önüne geçer. Volta Enerji olarak hayata kazandırdığımız güneş enerji sistemleri projeleri sayesinde milyonlarca ağacın tahrip edilmesini engelliyoruz. Hem kendi evinizin hem de iş yerlerinizin elektriğini çatılarınıza kuracağınız güneş enerjisi paneli sayesinde üretebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli İle Ekonominiz Gelişsin

Güneş enerjisi panellerinin ekonomiye getirisi oldukça fazladır. Sizin için güneş enerji sistemlerinin ekonomiye kazandırdıklarını derledik.

Güneş Enerjisi Paneli Düşük İşletme Maliyeti Sunar

Güneş enerjisi sistemi bir kez kurulduktan sonra, bakım ve işletme maliyetleri vardır. Bu maliyetlerden sonra elektrik faturası ödemek gibi bir işlem olmayacaktır. Hem işletme maliyetlerinizde düşüş sağlanacak hem de doğaya karşı sorumluluğunuzu yerine getirmiş olacaksınız. Sayısal olarak ekonominizde ne kadar bir verimlilik katkısı sağlayacağını öğrenmek için Volta Enerji ile iletişime geçebilirsiniz. Alanın da uzman, profesyonel ekibimiz size her zaman yardımcı olacaktır.

Güneş Enerji Paneli İle Enerji Maliyetleriniz Sabitlensin

Güneş enerjisi, maliyetlerinizde istikrar sağlatacaktır. Fosil yakıtların fiyatlarındaki dalgalanmalar, güneş enerjisi projelerini cazip kılar. Çünkü güneş enerji sistemlerinde sadece hammadde üzerinden enerji sağlanmamaktadır. Hammaddeye ödenen maliyetlerden kaynaklı faturaya yansıyan fiyatlar güneş enerji sistemlerinde olmayacaktır.

Güneş Enerjisi Paneli Yeşil İmaj ve Sosyal Sorumluluktur

Birçok şirket ve kuruluş, çevre dostu enerji kaynaklarına yatırım yaparak yeşil bir imaj oluşturmayı ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi amaçlamaktadır. Güneş enerjisi panelleri kullanmak karbon ayak izini azalttığı için firmalar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

İstihdam Olanakları Artar

Güneş enerjisi sektöründeki büyüme, birçok yeni iş fırsatı yaratmaktadır. İnşaat, bakım, araştırma ve geliştirme gibi çeşitli sektörlerde istihdam olanakları artabilir.

Bağımsızlık ve Güvenlik

Güneş enerjisi kullanımı, enerji bağımsızlığını sağlar. Kendi enerji ürettiğiniz için elektrik kesintisi gibi durumlardan muafiyet avantajı oluşturur. Hem ülkeler hem firmalar kendi enerji kaynaklarına daha fazla yatırım yaparak enerji bağımsızlığını sağlama konusunda çaba gösterir.

Güneş Enerjisi Paneli İle Geleceğimize Işık Olalım

Gelişmişliğin Sembolü Güneş Enerjisi Paneli

Güneş enerjisi teknolojileri üzerine yapılan araştırmalar neticesinde ülkelerin teknoloji ve inovasyon kapasitesinin göstergeleri arasında güneş enerjisi de yer almaktadır. Güneş enerjisi, uzak bölgelere elektrik sağlama ve enerji altyapısını genişletme konusunda potansiyel sunar. Bu durum, enerjiye erişimde eşitsizlikleri azaltabilir ve gelişmişlik düzeyini artırabilir.

Güneş enerjisi paneli kullanarak çevreci ve ekonomik enerji üretimi ve tüketimi herkesin hakkıdır. Bu sebeple güneş enerjisi kullanımı yaygınlaştırılmalıdır. Volta Enerji olarak doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Güneş enerjisini Türkiye’de ve dünya genelinde yaygınlaştırmak için tüm enerjimizle çalışıyoruz.

“Doğaya Karşı Sorumluluğunu Yerine Getir”

Volta Enerji

Kaynaklar: Grafikler için kullanılan kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-56413309

Yorum bırakın