İçeriğe geç Altbilgiye atla
LokasyonAntalyaGüç1.320 kWe AC / 1.539,08 kWpPanel Adedi2.824 AdetCO2 Salınımı1.565 TonKazandırılan Ağaç142.345 AdetShare

Lokasyon:

Antalya Alanya’da bulunan Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde güneş enerji santrali(GES) projesini tamamladık. Güneş enerji santrali(GES) ile üniversitemize enerji katmaya başladık.

Devreye Alma: 2024

2024 yılında Alaaddin Keykubat Üniversitesi için güneş enerjisi ile enerji üretimi baladı. Güneş enerji santrali(GES) ile hem çevreye duyarlı hem de ekonomik enerji üretimi sayesinde verimli enerjiye katkıda bulunuyoruz. Güneş ışıklarının yoğun olduğu ülkemizde güneş enerji sistemleri sayesinde elektrik üretimini destekliyoruz.

Güç: 1.320 kWe AC / 1.539,08 kWp

Alaaddin Keykubat Üniversitesi için devreye aldığımız güneş enerji santrali projemiz 1.320 kWe AC/ 1.539.08 kWp DC güç üreterek hem ekonomik kalkınmaya hem de çevre temizliğine destek vermektedir. Güneş enerji santrali(GES) projelerimizle doğaya ve toplumumuza karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Panel Adedi: 2.824 Adet

Volta Enerji olarak tüm projelerimizde fotovoltaik güneş panelleri kullanmaktayız. Alaaddin Keykubat Üniversitesi için de güneş enerji santrali(GES) projemizde de fotovoltaik güneş panelleri kullandık. Alaaddin Keykubat Üniversitesi projemiz için toplam 2.824 Adet adet fotovoltaik güneş paneli kullanıldı.

CO2 Salınımı: 1.565 Ton

Alaaddin Keykubat Üniversitesi için hayata geçirdiğimiz güneş enerji santrali(GES) projemiz sayesinde 1.565 ton karbondioksitin doğaya salınımı engellenmiştir. Bu sayede karbon salınımı oranının da azaltılmasında rol oynamaktadır. Yeşil bir çevre için doğaya karşı duyarlı eğitim binalarının hata geçmesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Kazandırılan Ağaç: 142.345 Adet

Dünya üzerindeki ormanlar ve ağaçlar, hayatımızın temel unsurlarından biridir. Temiz hava üretiminden karbon emilimine, su döngüsünden biyoçeşitliliği korumaya kadar birçok önemli rol oynarlar. Volta Enerji olarak doğayı korumak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Alaaddin Keykubat Üniversitesi GES projesi sayesinde toplam 142.345 adet ağacın kesilmesi önlenmiştir. Güneş enerji sistemleri projelerimizle çevreye duyarlı elektrik enerjisi üretimini destekliyoruz.

“Doğaya Karşı Sorumluluğunu Yerine Getir.”
Volta Enerji

Yorum bırakın